پلیکان

نقد و بررسی و خلاصه ی فیلم های پر فروش دنیا

غرور و تعصب

ژانر: درام / عشق(2005)

 

  ا ین فیلم بر اساس رمانی به همین نام به قلم جین آوستین ساخته شده است او این  رمان را در سال 1813 منتشر کرده است و تا کنون بر اساس آن فیلم های زیادی ساخته شده است و اولین نسخه سینمایی آن به سال 1940 ساخته شد و یکی دو جایزه اسکار هم گرفت اما تازه ترین نسخه تصویری از روی رمان محصولی از سینمای انگلستان است که توسط جو رایت کارگردانی شده .

غرور و تعصب (2005) اگر نگوییم شاهکار اما یقینا جزو بهترین فیلم های ژانر درام طی سال های اخیر به شمار می رود . در غرور و تعصب بازی کایرا نایتلی خیره کننده است او همه ی حس های مورد لزوم از خشم تا آسیب پذیری را  به بهترین شکل تجسم بخشیده است و دیالوگ هایش را به نحو بسیار طبیعی ادا می کند در مجموع این فیلم بسیار زیبا و عاطفی است و بیشتر مناسب دختر خانوم های احساسی است موسیقی متن فیلم مورد پسند من بود و طراحی صحنه بسیار زیبایی دارد در پایان دیدن این فیلمو به دخترا بیشتر توصیه می کنم !

  خلاصه : جوان ثروت مندی به نام چارلز بینگی(سیمون وودز) ملکی در هارتفر وشر انگلستان اجاره می کند . بی درنگ در تمام خانواده های دورو بر جنب و جوشی ایجاد می شود زیرا این جوان را مرد فوقالعاده ای برای دختران خود می بینند در واقع بینگلی دلباخته جین (روزماری پایگ) بزرگترین دختر از پنج دختر خانم بنت می شود اما این خانواده فقیر است و درامد کمی هم دارد علاوه بر این خانم بنت با رفتار مبتذل و بی نزاکتی اش لطمه ی زیادی به دخترانش می زند . در این میان ویلیام دارسی (متیو مک فادین) به رغم غرور و پیش داوری هایش به الیزابت (کایرا نایتلی) خواهر جین سخت علاقه مند می شود و از او تقاضای ازدواج می کند اما پنهان نمی دارد که چنین تقا ضایی به قیمت فدا کردن غرورش تمام شده است . الیزابت خشمگین می شود و تقاضای او را رد می کند . چندی بعد که الیزابت به همراه عمه هایش سفر می کند با دارسی در شمال انگلستان ملاقات می کند . در این هنگام دارسی تلاش می کند تا به ایلزابت نشان دهد که گزافه بودن تعصب های گذشته و غرور احمقانه اش را دریافته است . نهایتا الیزابت و دارسی با هم ازدواج می کنندو...

 

  پیام اخلاقی فیلم = هیچ وقت عجولانه تصمیم  نگیرین قابل توجه بعضی ها!

+ نوشته شده در  جمعه ۱۳۸۶/۰۶/۳۰ساعت 12:29  توسط علی پورحسینقلی  |